ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Κοντράρονται στο Καυτανζόγλειο οι Νέοι Ελλάδας και Ουκρανίας

Κοντράρονται στο Καυτανζόγλειο οι Νέοι Ελλάδας και Ουκρανίας

Ελεύθερη είσοδος των φιλάθλων και των Ακαδημιών Ερασιτεχνικών Σωματείων στα παιχνίδια της Εθνικής Νέων με την Ουκρανία στο Καυτανζόγλειο (15.00)

Η Εθνική Νέων στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τη συμμετοχή της στο γύρο elite του ΕURO 2018 θα δώσει στη Θεσσαλονίκη δύο φιλικές συναντήσεις με την Εθνική Ουκρανίας σήμερα Τρίτη (20/2) και την Πέμπτη (22/2) στο Καυτανζόγλειο Στάδιο και ώρα 15.00.

 

Η είσοδος των φιλάθλων και των Ακαδημιών Ερασιτεχνικών Σωματείων στο Στάδιο είναι ελεύθερη και θα πραγματοποιηθεί από τη θύρα 4.

 

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής, Γιάννης Γκούμας για τους αγώνες αυτούς επέλεξε τους παρακάτω είκοσι τρείς ποδοσφαιριστές:

 

Τερματοφύλακες: Σιαμπάνης Μάριος (ΠΑΟΚ), Αθανασίου Βασίλειος (Παναιγιάλειος).

 

Αμυντικοί: Τάμπας Κωνσταντίνος (Ατρόμητος), Δημητρίου Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ), Παπαδογιωργάκης Μαρίνος (Ατρόμητος), Σαρδέλης Ιωάννης (ΑΕΚ), Ζήσης Γεώργιος (Αστέρας Τρίπολης), Μπούσης Μιχαηλάκης (ΑΕΚ), Εμμανουηλίδης Δημήτριος (Παναθηναϊκός), Λύρατζης Ελευθέριος (ΠΑΟΚ).

 

Μέσοι: Παπάζογλου Δημήτριος (Ξάνθη), Μελιόπουλος Δημήτριος (Ξάνθη), Χατζηδήμπας Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ), Καμπετσής Ανάργυρος (Dortmund), Μπαλογιάννης Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ), Αποστολάκης Κωνσταντίνος (Παναθηναϊκός), Ξενιτίδης Γεώργιος (Ολυμπιακός), Τσαούσης Μάριος (ΠΑΟΚ), Ζωγραφάκης Παναγιώτης (Παναθηναϊκός).

 

Επιθετικοί: Δουβίκας Αναστάσιος (Αστέρας Τρίπολης), Γιούσης Χρήστος (ΑΕΚ), Δημήτρουλας Αθανάσιος (Παναθηναϊκός), Βοϊλης Αλέξανδρος (Ολυμπιακός).

 

Από την άλλη πλευρά ο προπονητής της Ουκρανίας, Oleksandr Petrakov επέλεξε τους παρακάτω είκοσι ένα ποδοσφαιριστές:

 

Τερματοφύλακες: Kucheruk Vladyslav (Dynamo Kiev), Kozhukhar Andrii (Chernomorets Odesa).

 

Αμυντικοί: Avramenko Oleksandr (Zarya Lugansk), Bondar Valerii (Shakhtar Donetsk),Korniienko Viktor (Shakhtar Donetsk), Mykolenko  Vitalii (Dynamo Kiev), Safronov Oleksandr (DniproDnipro), Snurnitsyn Ihor (Olimpik Donetsk), Sukhar Tymofii (Zarya Lugansk), Veremiienko  Oleh(Karpaty Lviv).

 

Μέσοι: Chekh Maksym (Shakhtar Donetsk), Dryshliuk Kyrylo (Zirka Kropivnickiy), KhakhliovOleksiy (Alaves Spain), Musolitin Mykola (Chernomorets Odesa), Remaniuk Andrii (Karpaty Lviv),

 

Επιθετικοί: Bieliaev Oleksandr (Dnipro Dnipro), Buletsa Serhii (Dynamo Kiev), KashchukOleksii (Shakhtar Donetsk), Kozyrenko Yurii (Dynamo Kiev), Kulakov Andrii (Shakhtar Donetsk),Supriaga Vladyslav (Dnipro Dnipro).

 

Η Εθνική μας συμμετέχει στο 3ο γκρουπ και θα αντιμετωπίσει την Ιταλία, την Τσεχία και την Πολωνία το χρονικό διάστημα από 21 έως 27 Μαρτίου 2018.

 

Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί στη Φινλανδία (16 – 29 Ιουλίου 2018) και η κλήρωση των αγώνων θα πραγματοποιηθεί στις 30 Μαϊου 2018.

X