ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Χωρίς νικητή το ντέρμπι του «ατσαλιού»

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Σέφιλντ Γουένσντέϊ έμειναν στο 0-0 για την 27η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ.

Ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες είχε το ντέρμπι του  Σέφιλντ παρόλο που η Γιουνάϊτεντ απολάμβανε ένα αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Loovens αποβλήθηκε αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε MVP τους τερματοφύλακες και των δύο ομάδων οι οποίοι κάνοντας φοβερές αποκρούσεις κράτησαν το μηδέν για τις ομάδες τους.

Απ την άλλη πλευρά στο δεύτερο ημίχρονο χρειάστηκανμόλις πέντε λεπτά για ανάψει η σπίθα στον αγωνιστικό χώρο καθώς ο Loovens έσπρωξε τον Donaldson κάτω από την αριστερή πλευρά και αμέσως είδε την πρώτη του κάρτα να γίνεται αυτομάτως κόκκινη.

Έτσι σχεδόν για το υπόλοιπο του ντέρμπι η Γουένσντέϊ έμεινε πίσω περιορίζοντας τις «κουκουβάγιες» να ανοίξουν το σκορ.