ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

«Αυτοκτονία» Παναιτωλικού, πέταξε δύο βαθμούς κόντρα στην ΑΕΛ

Η ομάδα του Δέλλα ενώ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη

Την ευκαιρία να προσπεράσει τον Παναθηναϊκό και να βρεθεί στη 6η θέση της βαθμολογίας, έχασε ο Παναιτωλικός που ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 62’ και μέσα σε επτά λεπτά πέταξε δύο βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 24ο λεπτό με τον Μάζουρεκ και ο Μπαϊροβιτς στο 42’ διπλασίασε τα τέρματα των «καναρινιών».

Όλοι πίστεψαν πως η ομάδα του Δέλλα θα πάρει τους τρεις βαθμούς μετά το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο όμως η ΑΕΛ βρήκε τις απαντήσεις. Αρχικά στο 62΄ο Φατιόν μείωσε και επτά λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με πέναλτι ισοφάρισε.

Αυτό το αποτέλεσμα άφησε τον Παναιτωλικό στην 7η θέση ενώ η ΑΕΛ ανέβηκε στην 10η.