ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Αυτοί σφυρίζουν ΠΑΣ-ΠΑΟΚ, Αρης-Ξάνθη και τους «τελικούς παραμονής»

Αυτοί σφυρίζουν ΠΑΣ-ΠΑΟΚ, Αρης-Ξάνθη και τους «τελικούς παραμονής»

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα σφυρίξουν στους αγώνες της 30ης αγωνιστικής της Super League

Oρίστηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τους αγώνες της 30ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League Σουρωτή.

 

Το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ στους «Ζωσιμάδες» την Κυριακή (5/5, 19:00) θα διευθύνει ο Τάσος Σιδηρόπουλος του συνδέσμου Δωδεκανήσου με βοηθούς τον Πολυχρώνη Κωσταρά από την Αιτωλοακαρνανία και τον Κούλα Χασάν από την Ξάνθη. Τέταρτος διαιτητής ο Αριστομένης Κουτσιαύτης του συνδέσμου Αρτας.

 

Στον αγώνα του Ατρομήτου με τον ΟΦΗ στο Περιστέρι την Κυριακή (5/5, 19:00) ορίστηκε ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης του συνδέσμου Μακεδονίας με βοηθούς τον Κώστα Καλαμπόκη και τον Θανάση Κολοσιώνη αμφότερους από την Αιτωλοακαρνανία. Τέταρτος διαιτητής ο Βασίλης Φωτιάς από τον σύνδεσμο Πέλλας.

 

Στο παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Πανιώνιο την Κυριακή (5/5, 19:00) θα σφυρίξει ο Γιώργος Τζοβάρας του συνδέσμου Φθιώτιδας με βοηθούς τον Γιάννη Καραγκιζόπουλο από την Ημαθία και τον Ιορδάνη Δημητριάδη από την Καστοριά. Τέταρτος διαιτητής ο Κώστας Κοτσάνης του συνδέσμου Δράμας. 

 

 

Τέλος, στον αγώνα Αρη με την Ξάνθη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» την Κυριακή (5/5, 19:00) θα σφυρίξει ο Γιώργος Τάσης του συνδέσμου Ηπείρου με βοηθούς τον Αντώνη Καρατζίκα από την Αθήνα και τον Νίκο Πάγκαλο από το Λασίθι. Τέταρτος διαιτητής ο Στέφανος Κουμπαράκης του συνδέσμου Θράκης.

 

Αναλυτικά οι ορισμοί της 30ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο (4/5)

 

19:00 Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Κωνστάντιος (Ευβοίας)

4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)

 

Κυριακή (5/5)

 

16:00 Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γκάγκας (Λάρισας)

4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

 

19:00 ΑΕΛ – Ολυμπιακός

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Ακρίβος (Αθηνών)

4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

 

19:00 Άρης – Ξάνθη

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Πάγκαλος (Λασιθίου)

4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)

 

19:00 Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Δημητριάδης (Καστοριάς)

4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

 

19:00 Ατρόμητος – ΟΦΗ

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας)

4ος: Φωτιάς (Πέλλας)

 

19:00 Λεβαδειακός – ΑΕΚ

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)

4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

 

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Κούλα Χασάν (Ξάνθης)

4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)

 

X