ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Αυτοί είναι οι οκτώ όμιλοι της Γ' Εθνικής

Αυτοί είναι οι οκτώ όμιλοι της Γ' Εθνικής

H Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία κατάρτισε τους ομίλους του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής για τη σεζόν 2017-2018.

Γνωστοποιήθηκαν από την ΕΠΟ οι οκτώ όμιλοι του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής για τη σεζόν 2017-2018.

 

Η κλήρωση θα διεξαχθεί την ερχόμενη Δευτέρα 18/9 και ώρα 12.00 στα γραφεία της Ομοσπονδίας και η πρεμιέρα έχει οριστεί την Κυριακή 1 Οκτωβρίου.

 

Αναλυτικά οι οκτώ όμιλοι:

 

1ος όμιλος (Έβρος, Θράκη, Ξάνθη, Δράμα, Καβάλα, Σέρρες)

ΑΕ Διδυμοτείχου
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Δόξα Προσκυνητών
Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού
Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίς Σκουτάρεως
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

 

2ος όμιλος (Μακεδονία, Χαλκιδική, Κιλκίς, Πέλλα, Ημαθία, Πιερία)

ΑΠΕ Λαγκαδά
Καμπανιακός
ΑΟ Καρδίας
Μακεδονικός
Αγροτικός Αστέρας
Άρης Παλαιοχωρίου
Κιλκισιακός
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
ΦΑΣ Νάουσα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Φίλιππος Αλεξάνδρειας
Πιερικός

Ποσειδών Πόρων

 

3ος όμιλος (Φλώρινα, Καστοριά, Κοζάνη, Ήπειρος, Θεσπρωτία, Άρτα, Πρέβεζα/Λευκάδα, Κέρκυρα, Αιτωλοακαρνανία)

Ερμής Αμυνταίου
Καστοριά
Μακεδονικός Φούφα
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Δόξα Κρανούλας
Θεσπρωτός
Αστέρας Παραποτάμου
Σκουφάς Κομποτίου
Εθνικός Φιλιππιάδας
Τηλυκράτης
Πανελευκάδιος
ΑΕ Λευκίμμης
Νέος Αμφίλοχος

 

4ος όμιλος (Λάρισα, Τρίκαλα, Καρδίτσα, Θεσσαλία, Φθιώτιδα, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία)

Αχιλλέας Φαρσάλων
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΟ Σελλάνων
Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου
Ρήγας Φεραίος
ΓΣ Αλμυρού
Βόλος ΝΠΣ
Οπούντιος Μαρτίνου
ΑΠΟΚ Βελούχι
Αστέρας Ιτέας
ΑΟ Θήβα
Αμβρυσσέας Διστόμου

 

5ος όμιλος (Κεφαλλονιά/Ιθάκη, Ζάκυνθος, Αχαΐα, Ηλεία, Μεσσηνία, Λακωνία, Αρκαδία)

Παλληξουριακός
Ζάκυνθος
Αχαϊκή
Διαγόρας Βραχνεΐκων
Αστέρας Αμαλιάδας
ΠΑΟ Βάρδας
Πανηλειακός
Τσικλητήρας Πύλου
Καλαμάτα
Αστέρας Βλαχιώτη
Παναρκαδικός
ΑΣ Λεωνίδιο

 

6ος όμιλος (Πειραιάς, Δυτ. Αττική, Κόρινθος, Δωδεκάνησα)

Εθνικός
Ιωνικός
Προοδευτική
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας
ΑΟ Λουτράκι
ΑΟ Ζευγολατιού
Πέλοπας Κιάτου
Ιάλυσος Ρόδου
ΑΣ Ρόδος
Διαγόρας Ρόδου

 

7ος όμιλος (Εύβοια, Ανατ.Αττική, Αργολίδα, Λέσβος, Κυκλάδες)

ΑΟ Χαλκίς
Ταμυναϊκός
Θύελλα Ραφήνας
Τριγλία Ραφήνας
Αήττητος Σπάτων
ΑΕ Ερμιονίδας
Παναργειακός
Ερμής Κιβερίου
Αιολικός
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
Πανθηραϊκός

 

8ος όμιλος (Αθήνα, Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Λασίθι)

Άγιος Ιερόθεος
ΑΕ Κηφισιά
Ηλυσιακός
Φωστήρας
Αιγάλεω
ΑΟ Παλαιόχωρας
Ερμής Ζωνιανών
ΑΕ Μυλοποτάμου
Ατσαλένιος
Ηρόδοτος
ΟΦ Ιεράπετρας

X