ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

35 χρόνια παιδικά Πρωταθλήματα στην ΕΠΣ Μακεδονίας

35 χρόνια παιδικά Πρωταθλήματα στην ΕΠΣ Μακεδονίας

Το σαββατοκύριακο θα γίνουν οι μικροί και μεγάλοι τελικοί στις κατηγορίες Κ17, Κ16, Κ15 και Κ14

35 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ

H διεξαγωγή των τελικών αγώνων (μικρών και μεγάλων)

αγων. περιόδου 2018 - 2019

στις κατηγορίες Κ 14, Κ 15, Κ 16 και Κ 17

στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στη Μίκρα

 

Φέτος συμπληρώνονται 35 χρόνια διοργάνωσης Πρωταθλημάτων Υποδομών από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας (1985 – 2019) και θα ολοκληρωθεί με την τέλεση των τελικών αγώνων (μικροί και μεγάλοι) στις κατηγορίες Κ 14, Κ 15, Κ 16 και Κ 17 για την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019 στο Αθλητικό Κέντρο της Ενωσης στη Μίκρα.

Στη φετινή διοργάνωση υπήρξε έντονος συναγωνισμός μεταξύ των ομάδων και τους αγώνες παρακολούθησαν πλήθος κόσμου.

Οι μικροί ποδοσφαιριστές, εκτός από το χειροκρότημα που απέσπασαν, ανέδειξαν το πλούσιο ταλέντο τους και έδωσαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Μετά την ολοκλήρωση των μεγάλων Τελικών θα ανακηρυχθεί ο πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής (MVP) του κάθε αγώνα από μικτή Επιτροπή που θα συγκροτηθεί με ευθύνη της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Υποδομών και Ανάπτυξης της ΕΠΣ Μακεδονίας και, εφόσον υπάρξει, θα απονεμηθεί έπαινος fair play (ευ αγωνίζεσθαι) στο ποδοσφαιριστή που θα προβεί σε συγκεκριμένη ενέργεια.

Μία ώρα πριν από την έναρξη των Τελικών αγώνων στις κατηγορίες Κ 14, Κ 15, Κ 16 και Κ 17 στην αίθουσα διαλέξεων «Αλέξανδρος Παπαδόπουλος» στο Αθλητικό Κέντρο της Ένωσης στη Μίκρα θα γίνει παρουσίαση περιπτώσεων fair play (ευ αγωνίζεσθαι) στις διαγωνιζόμενες ομάδες και τους ποδοσφαιριστές και θα τονιστεί η σημασία εφαρμογής του κατά τη διάρκεια τέλεσης των αγώνων τους.

Σ’ όλους τους αγώνες θα υπάρξει εισιτήριο γενικής εισόδου αξίας 2,00 ευρώ και τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα κατατεθούν στο λογαριασμό της Ένωσης που αφορά στην κάλυψη εξόδων για χειρουργικές επεμβάσεις ερασιτεχνών ποδοσφαιριστών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των μικρών και μεγάλων τελικών αγώνων των Πρωταθλημάτων Υποδομών έχει ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΜΑΙΟΥ 2019

 

Κατηγορία Κ 16 - Μικρός Τελικός (Θέσεις 3-4)

 

Μακεδονικός – Κεραυνός Ωραιοκάστρου (1)

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (χόρτο) – ώρα:10.00

 

Κατηγορία Κ 17 - Μικρός Τελικός (Θέσεις 3-4)

 

Ντίνος Κούης – Απόλλων Καλαμαριάς

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (χόρτο) – ώρα:12.00

 

Κατηγορία Κ 14 - Μικρός Τελικός (Θέσεις 3-4)

 

Ελπίδες Σταυρούπολης – Ολύμπια Αθλητική Αρένα

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (πλαστικό) – ώρα:17.00

 

Κατηγορία Κ 14 – Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1-2)

 

Αγροτικός Αστέρας Υποδομή 2016 – Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης (1)

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (Χόρτο) – ώρα:19.00

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΜΑΙΟΥ 2019

 

Κατηγορία Κ 15 - Μικρός Τελικός (Θέσεις 3-4)

 

Ελπίδες Σταυρούπολης – Αγροτικός Αστέρας Υποδομή 2016

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (πλαστικό) – ώρα:10.00

 

Κατηγορία Κ 15 - Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1-2)

 

ΠΑΟΚ – ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (χόρτο) – ώρα:12.00

 

Κατηγορία Κ 16 - Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1-2)

 

Ντίνος Κούης – Διάπλασις

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (χόρτο) – ώρα:16.45

 

Κατηγορία Κ 17 - Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1-2)

 

ΑΣ Αρης – Μπέμπηδες 2000

Γήπεδο: Μίκρας ΕΠΣΜ (χόρτο) – ώρα:19.00

X